Jaký typ dřeva vybrat?

Kraj Praha Středočeský kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Liberecký kraj Kralovehradecký kraj Pardubický kraj Vysočina Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj

Masivní dřevo jako materiál pro výrobu nábytku skýtá celou řadu možností. Asi nejrozšířenější dřevinu představuje v našich zeměpisných šířkách smrk. Jde o pevný materiál s nízkou hmotností a zajímavou texturou, který lze pořídit za velmi příznivou cenu. Jeho charakteristická světlá barva je vhodná pro celou řadu povrchových úprav. Náročnější zákazníci pak pro své ložnice volí spíše buk či dub. Buk je velmi kvalitní dřevina s výbornými vlastnostmi - je tvrdá a pevná a je pro ni charakteristická velmi jemná textura. Oproti tomu dub, jedna z nejhodnotnějších a nejkvalitnějších dřevin, vyniká výraznou texturou a dále i svou houževnatostí a tuhostí.

Kromě těchto klasických dřevin najdeme na trhu nábytku i produkci z méně rozšířené olše, třešně či břízy nebo ze zcela exotických dřevin jako je např. teak či mahagon. Zde je však již potřeba počítat s vyšší investicí, a proto exotické materiály vyhledávají především ti nejnáročnější zákazníci.

Materiály

Vysoká kvalita ložnic značky MIREAL je dána využitím progresivních a ekologicky šetrných postupů a materiálů. Výběr kvalitního materiálu je základním předpokladem pro dosažení vysoké jakosti výrobků. Ložnice MIREAL jsou vyráběny z masivního smrkového, bukového a dubového dřeva, pro výrobu některých prvků je využívána také dýhovaná

Smrk

smrk.jpg

Smrk představuje v našich zeměpisných šířkách asi nejrozšířenější dřevinu. Jde o pevný materiál s nízkou hmotností a zajímavou texturou, který lze pořídit za velmi příznivou cenu. Jeho charakteristická světlá barva je vhodná pro celou řadu povrchových úprav. Viditelné plochy jsou před povrchovou úpravou pro zvýraznění struktury a textury dřeva kartáčovány, čímž dojde k vytvoření reliéfního povrchu s vystouplým letním dřevem.

Smrkové ložnice jsou vhodnou alternativou pro toho, kdo hledá kvalitní nábytek za příznivou cenu a chce si vybrat ze širokého výběru ložnic a povrchových úprav. Ložnice v provedení smrk jsou vyráběny výhradně z masivního dřeva.

Buk

buk.jpg

Buk je velmi kvalitní dřevina s výbornými vlastnostmi - je tvrdá a pevná a je pro ni charakteristická velmi jemná textura. Bukové dřevo využívané pro produkci firmy LOŽNICE MIREAL, a.s. je mírně pařené, což mu dává lehce narůžovělý odstín.

Ložnice v provedení buk díky svému designu, pečlivému zpracování a možnosti výběru z široké škály modelů splňují veškeré požadavky, které zákazníci kladou na moderní ložnici. Bukové ložnice jsou vyráběny buď z celomasivního buku, nebo jako kombinace bukového masivu a dýhované DTD, případně jako kombinace bukového masivu a bukového lamina.

Dub

dub-1.jpg

Dub, který patří mezi nejhodnotnější a nejkvalitnější dřeviny, vyniká především výraznou texturou a dále i svou houževnatostí a tuhostí.

Ložnice vyrobené z dubového dřeva představují nejvyšší kvalitativní, funkční a estetickou třídu nábytku s vysokou užitnou hodnotou. Dubové ložnice jsou vyráběny buď z masivního dřeva, nebo z kombinace dubového masivu a dýhovaného DTD.